Vítejte na festivalu indických nezávislých (indie) filmů v kině Pilotů. Představíme vám čtyři příběhy z různých koutů Indie, osudy obyčejných lidí v neobyčejných životních situacích. Ať už jde o vášeň pro konzumaci masa u zamilovaného páru v Ásámu, která se vymkne kontrole, dojemný příběh ochrnuté holčičky v Himalájích, revoltu utiskovaných žen v gudžarátské poušti a jejich touhu tančit či pátrání kašmírské “poloviční vdovy” po svém zmizelém manželovi. Vždy jde o situace, které si v pohodlí evropského obýváku stěží umíme představit a podobné filmy nám mohou pomoci rozšířit obzory a povědomí o tom, jaký je život na druhém konci světa.

Jako fanoušky indických filmů (a organizátory bollywoodského festivalu) nás často mrzelo, že většina diváků z celé bohaté indické kinematografie vnímá pouze Bollywood, a to ještě jako něco podivného, exotického – když přitom většina indických filmů vznikne právě mimo velká studia v Mumbai. A jakkoli jsou bollywoodské filmy zábavné a vizuálně opulentní, není třeba předstírat, že se skutečným životem normálních Indů mají něco společného. Rozhodli jsme se proto nabídnout zvídavému divákovi možnost seznámit se s filmy, které doopravdy reflektují současnou indickou společnost a přitom nerezignují na uměleckou kvalitu (o čemž svědčí i řada cen z nejrůznějších festivalů, kterými je každý film v našem výběru ověnčen).

Navíc – velké bollywoodské blockbustery už dnes nabízí většina streamovacích platforem a je možné si je stáhnout během několika minut. Filmy, které vám chceme promítnout, určitě nikde jinde neuvidíte.

Takže neváhejte a přijďte – budeme se na vás těšit.

Praktické informace

28. – 29. února 2020 – KINO PILOTŮ
Donská 19
101 00 Praha 10 – Vršovice
tramvaj č. 13, 22 | bus 135 ; zastávka Krymská

Vstupenky jsou v prodeji v sekci Program nebo na stránkách KINA PILOTŮ.

Tisk / Ke stažení


Plakát ke stažení